• A Haber Ajans
  • Gündem
  • Ünsal Karasu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Yılın En Başarılı Kurumu Seçildi

Ünsal Karasu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Yılın En Başarılı Kurumu Seçildi

Ünsal karasu özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi kurucuları Furkan Ünsal ve Selen karasu yılın; en başarılı rehabilitasyon kurum işletmecileri olarak başarı ödülüne layık görüldüler.

Ünsal karasu özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi kurucuları Furkan Ünsal ve Selen karasu yılın; en başarılı rehabilitasyon kurum işletmecileri olarak başarı ödülüne layık görüldüler.

Adana’nın yakından tanıdığı yılın en başarılı genç girişimci, dürüstlüğün ’den ve kişiliğin ’den ödün vermeden; adana bölgesinde rehabilitasyon sektöründe hizmet veren kurumlar arasında örnek kurum idarecileri seçilen selen karasu ve Furkan Ünsal’ın Adana’nın gururu.

Rehabilitasyon Merkezleri’nin medarı iftiharı, kurum ve kuruluşların, yerel ve ulusal yöneticilerin, sivil toplum kuruluşlarının, eğitim; kurumlarının, rehberlik araştırma merkezinin takdir ettiği, güven duyduğu, yetenekli, azimli, gayretli, mütevazı, güler yüzlü, sevilen sayılan, kaliteli; ve öğrenci veli memnuniyetini ön planda tutan.

Yenilikçi, teknolojinin son sistem araç ve gereçleri ile, bilgi donanımı ile branşında; uzman kadrosu ile sınırsız hizmetlere değerli ve kalıcı imzasını atan, en büyük desteği de; zarif, ince ruhlu dünyalar güzeli başarılı eşi uzman psikolog; İlayda Ünsal’dan alan yılın en genç başarılı spor eğitim uzmanı, beden eğitim öğretmeni; Ünsal karasu özel eğitim ve rehabilitasyon kurucu müdürü; Furkan Ünsal ve dünyalar güzeli yılın en genç ve başarıdan; başarıya koşan, candan, hoş sohbet, narin bilgili yetenekli mesleğini severek yapan, mesleğine aşık olan; ortağı fizyoterapist selen karasu yılın en başarılı rehabilitasyon kurumu yöneticileri unvanına sahip olarak.

Gazetemizin 26.kuruluş yılı ulusal basın gecesinde başarı ödülü alacaklar. Ünsal ve karasu ailelerini kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

İşte böylesine azmin zaferini yakalayan, yıllarca mesleğin içerisinde başarılara imzalarını atan, Furkan Ünsal’ın ve; Selen Karasu’nun öz geçmişini ve başarılı çalışmalarını siz değerli okuyucularımızla paylaşmak istedik.

Furkan Ünsal 1986 yılında Adana’da doğdu (kendinden başka biri gibi bahsederek başta kendine yabancılaştığın yazma düzenini reddederek devam ediyorum.)

Anadolu üniversitesi spor bilimleri fakültesi, spor yöneticiliği bölümünden “spor eğitim uzmanı” unvanı alarak mezun oldum.

O zamanlar bu bölüm yeni / geleceğin saadettin Saral’ları bu bölümden yetişecekler diye bir furya başladı.

Doğruyu yansıtmamakla beraber nitelikli “spor eğitim uzmanı” olarak üniversite de aldığım eğitimleri halen uygulamaya devam ediyorum.

6 yaşında başlayan yüzme hayatım 26 yaşında yüzmeyi öğrendiğim havuzda “öğreten” kimliğiyle isim değiştirdi; ve 36 ıma bir kaç yıl kala devamlılığını sürdürüyor.

İmkânsız öğrenemez diyerek havuzdan gönderilen çocukların bizimle yarışmalara katılıp madalyalar almalarında; dikkat sırrımı paylaşıyorum! Sihirli değneğim yok, bir sırrım yok.

Siz büyüklerim(!)in aksine içimde ki 6 yaşında ilk havuz gününde tedirgin, telaşlı, korkulu çocuğu; unutmadım, onu büyütmedim ve herkese öyle yaklaştım.

Alanya üniversitesi pedagojik formasyon eğitimini tamamlayıp yazarken kolay oluyor ama her hafta sonu; 1400 km yolu 6 ay çektim, şairin “yol bir yere gitmez o bir durma biçimidir” dediği yoldu benimkisi.

2014 yılından bu zamana kadar adana da çeşitli rehabilitasyon merkezlerinde beden eğitimi öğretmeni olarak çalıştım.

Birçok havuzda özellikli vatandaşlara şu an da devam eden yüzme eğitimleri veriyorum. 2016 yılında adana şehir spor kulübünü kurdum.

Kısaltınca A.Ş.K oluyor ki, işini aşkla yapan insanlarla hep yanyana olalım diye.

Anadolu üniversitesi yönetim ve organizasyon yüksek lisans programına kaydoldum ancak tamamlayamadığım için; devam ediyor.

2020 yılında fizypterapist selen karasu ile “Ünsal karasu özel eğitim ve rehabilitasyon merkezi” ni kurduk.

Hayallerimizi hayata geçirirken, mucizeyi izledik aslında, “bir fikir” in ete – kemiğe bürünmesini heyecanla, mutlulukla bekledik.

Bu nasıl biyografi? Diyenlerimiz olacaktır. Biyografi; yani yaşam öyküsü. Renksiz diplomaların, önce kendine yabancı renksiz ve soğuk bir dilin, renksiz; bir kalemle anlatıldığı “yaşam öyküsü” bana ait olmadığı için, böyle bir biyografi.

Fizyoterapist selen karasu,1982 yılında Hatay’da doğdum.

Üniversiteye kadar bütün eğitim hayatım Hatay da geçti.

Çoğu ebeveyn gibi benim babam da tıp okumamı istiyordu. fena bir öğrenci değildim aslında, tercihlerimi yaparken; bir öğretmenimin ‘fizik tedavi de yazalım’ demesi üzerine; tıp tercihlerimin altına yazdığımız dokuz eylül fizik tedavi ve rehabilitasyon yüksek okuluna yerleştim.

Henüz ne olacağımı bilmiyordum. 2004 Haziran’ da mezuniyetimin ertesi gün Gaziantep’te bir özel eğitim merkezinde çalışmaya başladım.

Başlarda gerçekten nasıl devam etmem gerektiğini bilmiyordum. 2006 yılında Londra’da central london college of reflexology okulunda 9 ay süren refleksoloji eğitimi aldım.

2008 yılında Adana’ya yerleştim. Özel eğitim merkezlerinde çalışmaya devam ettim o sırada refleksolojinin çocukların kabızlık sorunlarını çözmeye yardım ettiğini deneyimledim ve tedavilerimde kullanmaya başladım.

Çocukları seviyordum ve onlarla olmalıydım. Tek bir bakışlarıyla size sevgilerini, sevinçlerini, umutlarını, teşekkürlerini aktarabiliyorlar ve bu en mutsuz anınızda size destek olabiliyor.

Gelişen konseptleri takip edip yararlı olacağını düşündüğüm kısımlarını kullanmaya çalışıyorum.

Çoğu zaman egzersizleri kendi üzerimde deneyimleyip çocukların ne hissedeceğini anlamaya çalışıyorum.

Küçücük bedenleriyle büyük yükleri taşıyorlar ve biz çocuk olduklarını unutuyoruz.

Aileler çoğu zaman onları anlayacak hiç kimseyi bulamıyorlar çevrelerinde.

Bu sebeplerden biz Ünsal karasu özel eğitim merkezine gelen; her bir bireyin mutlu, huzurlu, rahat bir nefes alarak ayrılmasını umut ediyoruz.

Bütün çocuklar özeldir ve en iyisini hak eder dediler.

2 2 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Serap Arnavut Yılın En Başarılı Genç Girişimci İş Kadını Olarak Başarı Ödülüne Layık Görüldü

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

A Haber Ajans'e üye olun

Zaten ye misiniz ? Buraya tklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

A Haber Ajans'e giri yapn

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470