Ana Sayfa Genel 23 Temmuz 2020

Türkiye’ye kaçak giren teröristi sosyal medya fotoğrafları ele verdi

Sınır dışından ülkeye kaçak yollarla girerek Ankara’ya geldiği belirlenen terör örgütü PKK/YPG’li terörist F.A (19), Ankara Emniyet…

Sınır dışından ülkeye kaçak yollarla girerek Ankara’ya geldiği belirlenen terör örgütü PKK/YPG’li terörist F.A (19), Ankara Emniyet Müdürlüğü İstihbarat ve Terörle Mücadale (TEM) Şube Müdürlüğü ekiplerince takibe alındı. Bir süre izlenen terörist, Terörle Mücadele ekiplerince bulunduğu adrese düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

SÖZDE ŞEHİTLİKTE ÇEKİLDİĞİ FOTOĞRAFLARI ELE VERDİ

Polisin yaptığı dijital incelemede şüphelinin, terör örgütünün üniformasıyla silahlı olarak fotoğraflarının bulunduğu tespit edildi. Bölücü örgüt elebaşının resmi önünde ve örgüte ait sözde şehitlikte çekilmiş fotoğrafları da bulunan ve bu yolla kimliği belirlenen F.A’nın, Suriye’deki çatışma bölgelerinde yer aldığı belirlendi.

ÜZERİNDEN DÖVİZ VE TÜRK LİRASI ÇIKTI

Terörist F.A’nın üzerinde yapılan aramada, bir miktar döviz ve Türk lirası da ele geçirildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen F.A, tutuklandı.

Türkiye'ye kaçak giren terörist, polisin dikkatinden kaçamadı Türkiye'ye kaçak giren terörist, polisin dikkatinden kaçamadı Türkiye'ye kaçak giren terörist, polisin dikkatinden kaçamadı Türkiye'ye kaçak giren terörist, polisin dikkatinden kaçamadıTürkiye'ye kaçak giren teröristi sosyal medya fotoğrafları ele verdi

Kaynak: AA

Tema Tasarım |