Ana Sayfa Genel 1 Mayıs 2021

Sözlü başlattı, Karalar durdurdu…!

SEYHAN 908 TOKİ TOPLU KONUT’LARIN OTOBAN BAĞLANTI YOL PROJESİ NEDEN DURDU ?Adana’nın tanınmış ünlü ve başarılı yöneticileri…


SEYHAN 908 TOKİ TOPLU KONUT’LARIN OTOBAN BAĞLANTI YOL PROJESİ NEDEN DURDU ?
Adana’nın tanınmış ünlü ve başarılı yöneticileri idarecileri arasında kariyerini koruyan,Dürüstlüğün’den,Kişiliğin’den ödün vermeyen,Siyaset üstü söz sahibi olan,Adana’nın gururu,Medarı iftiharı,Vatan,Millet,Bayrak sevdalısı,yetenekli,yenilikçi,azimli,gayretli,mütevazi,hayır sever,adaletli,cesaretli,sevilen,sayılan,takdir gören,güler yüzlü,hoş sohbet,Dünyalar güzeli hanım efendisi, Adana sağlık sektörü’nün Emektarı ,Başarılı Emekli Devlet Memuru,Seyhan 908 Toki Toplu Konut Sitelerin yönetim kurulu Başkanı ve Aynı zaman da da Şambayadı Mahallesi Muhtar Azası vekili Ayşe Soylu,Yapmış olduğu başarılı çalışmaların’dan dolayı, Yılın en başarılı genç dürüst,ilkeli,çalışkan,halkın gönlünde taht kuran,yönetici,İdareci ve Şambayadı Mahallesi Muhtar vekili olarak başarı ödülüne layık görüldü.

Biz de Güney Havadis Gazetesi Yetkilileri olarak böylesine Başarılara kalıcı imzasını atan Ayşe Soylu’ya,Gazetemizin 26.Kuruluş Yılı,Ulusal Basın Gecesin’de ,Onur Plaketi,Başarı Ödülünü takdim edeceğiz,Soylu Ailesini ve SİTE Yönetimini Kutluyor Başarılarının devamını diliyoruz.İşte böylesine azmin zaferini yakalayan,Başarıdan başarıya koşan,Yılın en Başarılı Mücadeleci Yöneticisi olan Ayşe Soylu’nun öz geçmişini,Başarılı Çalışmalarını ve Adana Büyük Şehir Belediye Başkanı Sayın Zeydan Karalar’dan beklentilerini ve yarım kalan Otoban Projesinin tamamlanmasını dile getirerek,Siz değerli okuyucularımızla paylaşmak istedik.Ayşe Soylu,11/09/1969 Yılında K.Maraş ili Andırın ilçesinde doğdu. 1989 yılında Nevşehir Sağlık Meslek Lisesi Hemşirelik bölümünden mezun olmuştur. 1989 yılında Sağlık Bakanlığında başladığı memuriyet hayatına çeşitli sağlık kuruluşlarında görev yaptıktan sonra 2019 yılında Yüreğir Devlet Hastanesinden Hemşire olarak emekliye ayrılmıştır. 2019 yılı yerel seçimlerde Şambayadı mahallesi Mutarlığı azalığına seçilmiştir. 2017 yılında Seyhan 908 TOKİ Toplu Konutları Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilmiştir. 2018 yılında Seyhan 908 TOKİ Toplu Konutları Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilmiştir.

Halen bu görevini sürdürmektedir. Seyhan 908 TOKİ Toplu Konutları;Seyhan 908 TOKİ Toplu Konutları Adana ili Çukurova ilçesi Şambayadı mahallesi 90035 sokakta bulunmaktadır. Toplu Konut sitemizde toplam 908 adet daire bulunmakta olup yaklaşık 5000 kişi yaşamaktadır. 2019 yılı olarak 2300 seçmeni mevcuttur. Toplu konut sitemizde bir adet ticaret merkezi bir adet cami bir adet ilkokul bir adet ortaokul bir adet muhtarlık binası ve bir adet emekli dinlenme evi bulunmaktadır.Toplu konut sitemizin bulunduğu mevkii itibariyle şehir merkezi dışında konuşlanmıştır. Bu nedenle birtakım sorunları bulunmaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmada sorunlar yaşanmaktadır. Bu sorunlar içerisinde en büyük olanı 2007 yılından beri mücadelesini verdiğimiz OTOBAN BAĞLANTI YOLU ‘dur. Defalarca Adana Büyükşehir Belediyesine müracaatını yaptığımız, imzalar topladığımız çeşitli eylemler yaptığımız çok mağdur olduğumuz OTOBAN BAĞLANTI YOLU uzun uğraşlar sonucu bütün kamulaştırma proje izin vs. çalışmaları bitirilerek GÜNEY KUŞAK PROJESİ kapsamında 2018 yılında Hüseyin SÖZLÜ zamanında ihaleye çıkılarak inşaatına başlanmıştır. Şambayadı Mahallesi, Yaşar Kemal Bulvarı, Yılmaz Güney Bulvarı ve Seyhan 908 TOKİ Toplu Konutları Otoban Bağlantı Yolu Projesi kapsamında inşaatına başlanarak inşaatının büyük çoğunluğu, altyapısı bitirilmiştir.

Ancak daha sonra 2019 Nisan ayından sonra bütün çalışmalar durdurularak projeye konu işler yarıda bırakılmıştır. Mevcut haliyle projenin altyapısı bitmiş işler yaklaşık yüzde 70 oranında bitirilmiştir.Yaklaşık 908 konuttan oluşan 5000 kişinin yaşadığı Seyhan 908 Toplu Konutlarının, Şambayadı mahallesinin, Kabasakal Mezarlığının bütün Adana ile bağlantısını sağlayan YAŞAR KEMAL BULVARI ‘nın ulaşıma kapalı olması nedeniyle çok mağdur olmaktayız. Fakat çalışması başlatılan yolun stabilize asfalt şeklinde projeye uygun olmayan şekilde yapılmasını istemiyoruz.Bu nedenlerle YAŞAR KEMAL BULVARI ‘nın otoban bağlantı projesine uygun şekilde inşaat ve çevre düzenlemelerinin(bisiklet yolu yürüyüş yolu) yapılarak ulaşıma açılmasını istiyoruz. Mevcut projenin gerçekleşmesi durumunda başta sitemizde yaşayan yaklaşık 5000 kişinin Adana Şehir merkezi ve Organize Sanayi Bölgesi ile ulaşımını ve süresini dörtte bir oranında kısaltacaktır.

Adana halkının Kabasakal Mezarlığı ile ulaşımını sağlayarak yine ulaşımı ve süreyi dörtte bir oranında kısaltacaktır. Ayrıca Kabasakal mahallesi, Karaisalı ilçesi Şambayadı merkez mahallesi, Emek Yapı Konutları, Karahan mevkiinde bulunan Adana İmar A.Ş’nin yaptığı yaklaşık 10.000 kişinin yaşadığı Belediye Toplu konutlarına fayda sağlayacaktır. Sonuç olarak söz konusu projenin tamamlanarak OTOBAN BAĞLANTI YOLU’nun yapılması durumunda yaklaşık 50.000 kişinin doğrudan adana merkezde yaşayan bütün halkın dolaylı olarak fayda sağlayacaktır. Projenin tamamlanması elzemdir dedi. Ayşe Soylu,Seyhan 908 Toplu Konut Site Yönetim Kurulu Başkanı , Şambayadı Mah. Muhtarlık Azası,Adresi: Şambayadı Mah. 90035 Sok Sıra Villalar No:36,Tel: 05053469344

zenci porno
Tema Tasarım |