Ana Sayfa Genel 21 Temmuz 2020

Son Dakika: Hakkari Çukurca’da üs bölgesine yapılan saldırıda 2 askerimiz şehit oldu

Hakkari’nin Çukurca ilçesi kırsalında teröristlerce gerçekleştirilen saldırıda Piyade Sözleşmeli Onbaşı Emre Büyükyıldırım ve Piyade Sözleşmeli Er Mustafa…

Hakkari’nin Çukurca ilçesi kırsalında teröristlerce gerçekleştirilen saldırıda Piyade Sözleşmeli Onbaşı Emre Büyükyıldırım ve Piyade Sözleşmeli Er Mustafa Ahmet Demir şehit oldu.

Milli Savunma Bakanlığı’ndan (MSB) yapılan açıklamada, teröristlerce bir üs bölgesine uzak mesafeden yapılan füze atışı sonucu yaralanan iki askerin, hastanede yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamayarak şehit olduğu belirtildi.

TESPİT EDİLEN HEDEFLER ATEŞ ALTINA ALINDI

Bölgede tespit edilen hedeflerin, ATAK helikopterleri, silahlı insansız hava araçları (SİHA) ve ateş destek vasıtalarıyla anında yoğun şekilde ateş altına alındığı vurgulanan açıklamada, “Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.” ifadelerine yer verildi.

Son Dakika: Hakkari Çukurca'da üs bölgesine yapılan saldırıda 2 askerimiz şehit oldu

KARAMAN’A ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde şehit olan Sözleşmeli Piyade Er Mustafa Ahmet Demir’in şehadet haberi, Karaman’ın Başyayla ilçesindeki ailesine ulaştırıldı.

Bozyaka köyüne giden askeri ve mülki erkan, şehidin babası Musa ve Şengül Demir’e acı haberi verdi. Haberin verilmesinden sonra şehidin evine Türk bayrağı asıldı. Nişanlı olan şehit Demir’in, Kurban Bayramı’nda düğününün olacağı öğrenildi. Bu arada Karaman Valiliğinden yapılan açıklamada, 2. Hudut Tugay 1. Hudut Tabur Komutanlığı sorumluluğunda bulunan Hisar üs bölgesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca yapılan saldırıda, Sözleşmeli Piyade Er Mustafa Ahmet Demir’in şehit olduğu belirtilerek, “Şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailesi başta olmak üzere aziz milletimize başsağlığı diliyoruz.” ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, şehidin cenazesinin yarın Bozyaka köyünde defnedileceği belirtildi.

Son Dakika: Hakkari Çukurca'da üs bölgesine yapılan saldırıda 2 askerimiz şehit olduŞehit Mustafa Ahmet Demir

ŞEHİT EMRE BÜYÜK YILDIRIM’IN AİLESİNE ACI HABER VERİLDİ

Şehit askerlerden Piyade Sözleşmeli Onbaşı Emre Büyükyıldırım’ın acı haberi, memleketi Malatya’nın Yazıhan ilçesine bağlı Erencek Mahallesi’ndeki babaevine ulaştı. Yazıhan Kaymakamı Güher Sinem Büyüknalçacı, acı haberi şehidin ailesine verdi. Şehit Piyade Sözleşmeli Onbaşı Emre Büyükyıldırım’ın nişanlı olduğu ve yakın zamanda yapılacak düğün için hazırlık yaptığı öğrenildi.

Son Dakika: Hakkari Çukurca'da üs bölgesine yapılan saldırıda 2 askerimiz şehit olduPiyade Sözleşmeli Onbaşı Emre Büyükyıldırım

İLETİŞİM BAŞKANI ALTUN’DAN BAŞSAĞLIĞI MESAJI

İletişim Başkanı Altun sosyal medya hesabından paylaştığı başsağlığı mesajında “Hakkâri Çukurca’da terör örgütü PKK’nın hain saldırısı sonucu şehit olan kahraman askerlerimiz Piyade Sözleşmeli Onbaşı Emre Büyükyıldırım ve Piyade Sözleşmeli Er Mustafa Ahmet Demir’e Allah’tan rahmet, ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum.” dedi.

Son Dakika: Hakkari Çukurca'da üs bölgesine yapılan saldırıda 2 askerimiz şehit oldu

Son Dakika Haberleri – Son Dakika Haber – Güncel Haberler

Son Dakika: Hakkari Çukurca'da üs bölgesine yapılan saldırıda 2 askerimiz şehit oldu

Tema Tasarım |