Ana Sayfa Genel 14 Temmuz 2020

Rize’de sel suları nedeniyle merkezde bulunan bir köprü çöktü

Rize’nin Çayeli ilçesinde sel suları nedeniyle çöken köprü kameralara yansıdı. Rize’nin Çayeli ilçesinde etkili olan sağanak yağış…

Rize’nin Çayeli ilçesinde sel suları nedeniyle çöken köprü kameralara yansıdı.

Rize’nin Çayeli ilçesinde etkili olan sağanak yağış hayatı felç etti. İlçe merkezi adeta sular altında kalırken, sürücüler de zor anlar yaşadı. Sel suları nedeniyle merkezde bulunan bir köprü çöktü. O anlar cep telefonu kamerasına saniye saniye yansıdı.

DEBİ ARTTI, YOL ULAŞIMA KAPANDI

Öte yandan, turizm tesislerinin olduğu bölgede şelalenin debisinin artması ile yol ulaşıma kapandı. Yağış nedeniyle araçlar suda sürüklendi, insanlar ev ve işyerlerinde mahsur kaldı. Selin vurduğu Çayeli’nde oluşan manzarada tek teselli şu ana kadar can kaybı olmaması.

BAKAN SOYLU BÖLGEYE GİTTİ

Ayrıca; İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, Rize’de etkili olan sağanak nedeniyle bölgeye gitti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla Rize’ye gidecek Soylu ve Yazıcı, incelemelerde bulunacak.

Rize'de sel suları nedeniyle merkezde bulunan bir köprü çöktü Rize'de sel suları nedeniyle merkezde bulunan bir köprü çöktü

Rize'de sel suları nedeniyle merkezde bulunan bir köprü çöktü

Kaynak: İHA

Tema Tasarım |