Özülkü Ailesi

Adanalı iş insanından, Adana’ya yeni üniversite!

Adana’ya 2 yeni vakıf üniversitesi kurulacağı gündeme geldiği günden buyana, Adana bu mevzuyu konuşurken, nasıl ve ne zaman kurulacağı merak konusu olmuştu ve halen meraklı bekleyiş sürüyor.

Bu kadar kolay mı, her şeyi bir anda yapmak..

Çukurova Üniversitesi ve Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesiyle öğrencilere ev sahipliği yapan Adana’ya, yeni üniversite kuracak olanın kim olduğunu öğrendim ‘’BÜLENT ÖZÜLKÜ’’ dediklerinde ,aklıma direk Şule abla geldi, yani ÖZÜLKÜ ailesi Eğitime ve Sağlığa önem veren aile olarak bilir tanırım.

Bülent Özülkü’nün Seyhan ilçesi Atatürk Caddesi üzerinde bulunan Kemal Özülkü İş Merkezi’ni, hazırlayıp üniversiteyi bu binada faaliyete geçirmeyi planladığı öğrendiğimde ;

Gönlü açık olanın yolu da açık olur…

Bülent Özülkü gönlü açık,yürekli ve babacan yapısı ile Adana’ya hizmet içinde yolu da hep açık oluyor.

Çok nitelikli insanlar yetiştirdiğimiz halde birbirimizi bazen tanımayız. Ön yargılarımızla yaklaşırız. Ön yargılarımızı bir kenara bırakmak zorundayız. Einstein ne diyordu, önyargıları yıkmak atomu parçalamaktan daha zordur. Aklımızın terazisine koyacağız, aklımızın terazisiyle ölçeceğiz ve bunlarla yola çıkmak zorundayız.” Yani eğitime ve sağlığa değer verip böyle değerli iş adamlarının kurduğu ve kuracağı yatırımlarda başta Devletimizin katkısı ve milletimizin teveccühü ile desteklemek gerekiyor.

Bülent Özülkü’nün Adana’ya Çukurova’ya ve hatta Türkiye’ye sunmuş olduğu bu projede başarıya kavuşacağına canı gönülden inanıyorum ve demokrasiye en büyük katkıyı yapmış olacak.

Bülent Özülkü’yü iş hayatından ve hayırseverliliği ile iyi tanırım ama hayatımda hiç görmedim,yüzünü görsem inanınki gazete ve Tv’lerde gördüğüm kadarı ile tanırım.Kız kardeşi Şule ablayı iyi bilir iyi tanırım,hani derler ya dert babası,Şule ablada dert anası,kimseye HAYIR diyemiyor,insanlara elinden geldiğince fazlası ile yardımcı olmaya çalışıyor. Rabbım kolaylık versin.Sonuçta Bülent Özülkü ve Şule abla kardeşler,biz insanoğlu genelde deriz ki beş parmağın beşi bir değil.Ama bu söz ÖZÜLKÜ ailesi için geçerli değil.

Son olarak ; Bülent Özülkü’nün açacağı Üniversitede %50 gariban,yetim,öksüz çocukları ücretsiz okutacaklardır.Çünkü ÖZÜLKÜ ailesinin soyundan gelen genetikliktir.

Yazan : Gazeteci Ferhat Aydoğan

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Mücahit Aslan ; Türkçe ve Kürtçe yazdığım şiirleri besteye dökmeye başladım

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
2.241.912

VAKA

2.136.534

İYİLEŞME

21.488

ÖLÜM

105.378

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
86.195.556

VAKA

48.409.904

İYİLEŞME

1.863.653

ÖLÜM

37.785.652

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

A Haber Ajans'e üye olun

Zaten ye misiniz ? Buraya tklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

A Haber Ajans'e giri yapn

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470