Ana Sayfa Genel 30 Nisan 2021

Meclis Üyesi Şule Özülkü’den 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Mesajı

Ak Partili Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Yasemin Şule Özülkü 1 Mayıs Mesajı Yayınladı 1 Mayıs Emek ve…

Ak Partili Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Yasemin Şule Özülkü 1 Mayıs Mesajı Yayınladı

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, daha iyi bir gelecek için ter akıtan, sosyal ve ekonomik gelişmemizin temel gücü olan işçi ve emekçilerimize bir vefa günü olarak kutlanmaktadır.

En kutsal kazanç alın teri ile kazanılan helal kazançtır. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü de bu güzel temayı daha da anlamlandırmaktadır. Bizler, millet olarak, işçinin, emekçinin hakkını alın teri kurumadan vermenin hassasiyetine haiz bir kültürün mensuplarıyız.

Özellikle Pandemi döneminde tüm dünyada yaşananlar bizlere  emeğin, üretimin ve kendi kendine yetebilmenin toplum hayatında ne kadar önemli olduğunu göstermiştir. Bir toplum,ihtiyaçlarını karşılayabildiği oranda güçlüdür. Bu da emekten ve dayanışmadan geçmektedir.  

Özülkü ; İlimizde işçisiyle işvereniyle birlik, beraberlik ve dayanışma içinde sürdürülen huzurlu bir çalışma hayatına katkıları için bütün hemşerilerimize teşekkür ediyorum.

Bizler için bu denli önem arz eden işçilerimizin bu anlamlı günde olduğu gibi her zaman yanlarında bulunmaya, onların en büyük destekçisi olmaya devam edeceğiz.

Çalışma hayatımızda birlik, beraberlik, dayanışma ve yardımlaşma inancımızı daha da güçlendirmeye vesile olması dileğiyle, hayatını alın teri ve emeğiyle çalışarak kazanmaya adayan hemşerilerimizin “1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü” nü kutluyorum dedi

Tema Tasarım |