Ana Sayfa Genel 10 Temmuz 2020

Küçükçekmece’de çöp konteynerinde 16 kedi ölüsü bulundu

Küçükçekmece Yarımburgaz Mahallesi’nde meydana gelen olayda, öğlen saatlerinde Karaca Sokak üzerinde bulunan boş bir araziye araç geldi….

Küçükçekmece Yarımburgaz Mahallesi’nde meydana gelen olayda, öğlen saatlerinde Karaca Sokak üzerinde bulunan boş bir araziye araç geldi. Araçtan inen kişiler, ellerindeki poşetleri arazideki çöp konteynerine attı. Durumdan şüphelenerek konteyneri kontrol etmeye giden hayvansever Esmanur Şaz, poşetlerin içinde 16 kedi ölüsüyle karşılaştı. O anları cep telefonuyla kaydeden Şaz, durumu polise bildirdi.

“KEDİLER ZEHİRLENMİŞTİ, 1’İ CAN ÇEKİŞİYORDU”

Hayvan sever Esmanur Şaz “Köpeklerimin ilacını almaya giderken, oradan geçiyordum. Tam çöp konteynerinin orada bir aracın yaklaştığını gördüm. Tanıdık bir araç olmadığı için dikkatimi çekti. Araç gittikten sonra çöp konteynerine yanaştım ve içine baktım. Tam 16 kedinin poşetlerin içinde ağızları bağlanmış ve zehirlenmiş şekilde atıldığın gördüm. Bir tanesi yaşıyordu fakat o da zehirlendiği için can çekişiyordu. Böyle çok vaka ile karşılaştım. Hayvanların o şekilde görüntülerini çektim. Birkaç arkadaşıma attım. Onlarda yetkili kişilere ulaştırdı görüntüleri. Daha sonra zabıta geldi. Kedileri topladı ve Kemerburgaz’a götüreceğini söyledi. Görüntüler sosyal medyada yayılınca birçok kişi aradı beni. Çevredeki bir okulun güvenlik kameraları var. Şuan onay bekleniyor. Kamera kayıtlarında kim olduğu belli olacak. Şuan belli değil. Herkes olabilir” dedi.

Polis, olayla ilgili çalışma başlattı.

Küçükçekmece'de çöp konteynerinde 16 kedi ölüsü bulundu Küçükçekmece'de çöp konteynerinde 16 kedi ölüsü bulunduKüçükçekmece'de çöp konteynerinde 16 kedi ölüsü bulundu

Kaynak: DHA

Tema Tasarım |