Ana Sayfa Genel 24 Temmuz 2020

Koronavirüs vakalarının arttığı Şanlıurfa’da ekipler denetimleri sıklaştırdı

Türkiye’de koronavirüs vakalarının artış gösterdiği iller arasında olan Şanlıurfa‘da ekipler, sosyal mesafe kuralına uymayıp maske takmayanlara ceza…

Türkiye’de koronavirüs vakalarının artış gösterdiği iller arasında olan Şanlıurfa‘da ekipler, sosyal mesafe kuralına uymayıp maske takmayanlara ceza yağdırdı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca‘nın son günlerde koronavirüs vakalarının artış gösterdiği ilk 5 il arasında açıkladığı Şanlıurfa’da denetimler sıkılaştırıldı. Cadde ve sokaklarda denetimlerini arttıran ekipler, sosyal mesafe kuralına uymayan, maske takmayan ya da maskelerini çenelerinin altına çekenlere ceza yağdırdı.

YAKLAŞIK BİN KİŞİYE CEZA KESİLDİ

İl genelinde yapılan uygulamalarda sosyal mesafe kuralına uymayan, maske takmayan ve maskesini ağzını kapatacak şekilde takmayan yaklaşık bin kişiye 900’er Türk Lirası para cezası kesildi. Vatandaşlar polisin uygulamalarından memnun olduklarını dile getirerek kendi sağlıkları için kurallara uymak zorunda olduklarını belirtti.

Koronavirüs vakalarının arttığı Şanlıurfa'da ekipler denetimleri sıklaştırdı

“TAKMAYANLAR KENDİLERİ ZARAR GÖRÜR”

Kendisi ve çevresindeki yakınlarının sağlığı için maske taktığını söyleyen Hüseyin Aydoğdu, “Ben önce kendi sağlığımı, sonra çocuklarımın varsa yaşlılarımızın sağlığı için mecburen takmak zorundayız” dedi. Vatandaşların maskeyi polisi gördüklerinde değil her zaman takmaları gerektiğini söyleyen Abdulkerim Özbay, “Takmayanlar kendileri zarar görür. Birini gördüğünde takmasına gerek yok, sürekli takması lazım” ifadelerini kullandı.

Koronavirüs vakalarının arttığı Şanlıurfa'da ekipler denetimleri sıklaştırdı

Maskesini düzgün takmadığı için ceza kesilen Ayşe Karaca ise “Biraz önce otobüsten indik. Hava çok sıcaktı. O nedenle maskeyi çenemizin altına çektik. Polis de bize ceza yazdı. Onlar da haklı. Bir daha olmayacak inşallah. İnşallah koronavirüs en kısa zamanda biter. Biz de bu şekilde mağdur oluyoruz. Çok sıcak olduğu için biraz indirdi. Polis de görevini yapıyor, o da haklı” diye konuştu.

YENİ VAKALAR ÇIKMAYA DEVAM EDİYOR

Öte yandan, yeni vakalar çıkmaya devam ediyor. Koronavirüs şüphesi olan vatandaşlar, ambulanslarla hastaneye götürülüyor.

Koronavirüs vakalarının arttığı Şanlıurfa'da ekipler denetimleri sıklaştırdıKoronavirüs vakalarının arttığı Şanlıurfa'da ekipler denetimleri sıklaştırdı

Kaynak: İHA

Tema Tasarım |