Ana Sayfa Genel 31 Temmuz 2020

Kaçan kurbanlığı yakalamak isteyenler hayvana ‘Gel kurban olduğum’ diye seslendi

Kayseri’nin Melikgazi ilçesine bağlı İldem Mahallesi’nde kesilmek üzereyken sahiplerinin elinden kaçan büyükbaş kurbanlık hayvan, ortalığı birbirine kattı….

Kayseri’nin Melikgazi ilçesine bağlı İldem Mahallesi’nde kesilmek üzereyken sahiplerinin elinden kaçan büyükbaş kurbanlık hayvan, ortalığı birbirine kattı. Cadde aralarından geçen hayvanı yakalamak için vatandaşlar seferber oldu.

Kaçan kurbanlığı yakalamak isteyenlerin hayvana seslenişleri güldürdü

TEHLİKELİ ANLAR YAŞATTI

Melikgazi Belediyesi ekipleri de sakinleştirici iğne ile hayvanı yakalamaya çalışırken, vatandaşların ip, halat ve zincirlerle yakalama çabası da sonuçsuz kaldı. Bahçelievler Mahallesi’ne kadar kaçan ve burada boş araziye giren dana, zaman zaman tehlikeli anlar yaşattı.

Kaçan kurbanlığı yakalamak isteyenlerin hayvana seslenişleri güldürdü

“GEL KURBAN OLDUĞUM”

Vatandaşlar, yakalamaya çalıştıkları danaya “Gel güzel kızım, gel kurban olduğum” diye seslendi. Yaklaşık 2 saat süren kovalamacanın ardından yakalanan kurbanlık dana, kasap tarafından orada kesildi.

Kaçan kurbanlığı yakalamak isteyenlerin hayvana seslenişleri güldürdüKaçan kurbanlığı yakalamak isteyenler hayvana 'Gel kurban olduğum' diye seslendi

Kaynak: İHA

Tema Tasarım |