Ana Sayfa Genel 21 Temmuz 2020

Çeşme sahillerinde bulunan 1.500 liralık localar belediye tarafından kaldırıldı

İzmir’in Çeşme ilçesindeki Altınkum plajına gelen tatilciler, işletmelerin kiraladığı şezlong ve günlüğü 1.500 lira olan localar nedeniyle…

İzmir’in Çeşme ilçesindeki Altınkum plajına gelen tatilciler, işletmelerin kiraladığı şezlong ve günlüğü 1.500 lira olan localar nedeniyle denize girilecek alanların kısıtlandığını belirterek, tepki göstermesinin ardından localar iş makineleriyle kaldırıldı.

Çeşme sahillerinde bulunan 1.500 liralık localar belediye tarafından kaldırıldı

VATANDAŞLAR TEPKİ GÖSTERDİ

Yaklaşık 50 kilometrelik sahil kıyısı ve 50’nin üzerinde plajıyla, turizmin gözde merkezlerinden olan Çeşme’de vatandaşlar, çeşitli işletmelerin kumsallara koyduğu şezlong ve günlüğü 1.500 liralık ahşap localar nedeniyle denize girecekleri alanların kısıtlandığını belirterek, tepki gösterdi.

Çeşme sahillerinde bulunan 1.500 liralık localar belediye tarafından kaldırıldı

TEPKİLERİN ARDINDAN BELEDİYE KALDIRDI

İnce taneli ve altın rengi kumuyla gözde sahillerden biri olan Altınkum’daki özel işletmeler de vatandaşın tepkisine neden oldu. Vatandaşların yaşanan olaya tepki göstermesinin ardından Çeşme Belediyesi harekete geçti. Belediye ekipleri tepkilere neden olan locaları iş makineleriyle sahilden kaldırdı. Locaların sahibi olduğu işletmeye ise herhangi bir cezanın kesilmediği öğrenildi.

Çeşme sahillerinde bulunan 1.500 liralık localar belediye tarafından kaldırıldıÇeşme sahillerinde bulunan 1.500 liralık localar belediye tarafından kaldırıldı

Kaynak: DHA

Tema Tasarım |