Ana Sayfa Genel 28 Temmuz 2020

Altı iş yerinde peş peşe çıkan yangınların arkasından terör örgütü PKK/KCK çıktı

İstanbul’un Bağcılar ilçesinde 2 hafta önce 6 iş yerinde peş peşe yaşanan yangınların arkasından terör örgütü PKK/KCK…

İstanbul’un Bağcılar ilçesinde 2 hafta önce 6 iş yerinde peş peşe yaşanan yangınların arkasından terör örgütü PKK/KCK çıktı. Husumetten kaynaklandığı düşünülen olay gözaltına alınan 4 şüpheliden birinin itirafıyla çözüldü. Cep telefonuna bağlı basınç etkili el yapımı bombaların dükkanların reyonlarına yerleştirildiği öğrenildi. Gözaltına alınan şüphelilerden birinin aracında da benzer malzemeler bulunduğu belirtildi. Ayrıca terör örgütü PKK/KCK eylemi kapsamında gözaltına alınan 4 kişiden 3’ü de tutuklandı. Kundaklama anları güvenlik kameralarına anbean yansıdı.

Altı iş yerinde peş peşe çıkan yangınların arkasından terör örgütü PKK/KCK çıktı

ÇEŞİTLİ EL YAPIMI PATLAYICI VE YANICI MADDE BULUNDU

Bağcılar Güneşli Mahallesi’nde iki hafta önce saat 02.30 sıralarında 6 iş yerinin eş zamanlı olarak kundaklanması ile ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri çalışma yaptı. Takip ve güvenlik kamerası incelemeleri sonucunda olayı gerçekleştirdiği tespit edilen F.Ö isimli bir kişi gözaltına alındı. Şüphelinin evinde ve otomobilinde yapılan aramalarda 3 adet cep telefonu düzenekli basınç etkili el yapımı bomba, tiner ve yanıcı jel, havai fişek rampası ve meşale ele geçirildi.

Altı iş yerinde peş peşe çıkan yangınların arkasından terör örgütü PKK/KCK çıktı

3 KİŞİ TUTUKLANDI

Polis ekiplerinin yaptığı çalışmaların devamında F.Ö ile bağlantısı olduğu belirlen diğer şüphelilerden E.Ö, A.A ve M.A isimli şüpheliler yakalanarak gözaltına alındı. M.A isimli şüpheliye, adli kontrol hükümleri uygulanırken, F.Ö, E.Ö ve A.A tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Altı iş yerinde peş peşe çıkan yangınların arkasından terör örgütü PKK/KCK çıktıAltı iş yerinde peş peşe çıkan yangınların arkasından terör örgütü PKK/KCK çıktı

Kaynak: DHA

Tema Tasarım |